Електромонтер

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Вибір професії - одне з найвідповідальніших рішень у житті, важливість якого важко переоцінити. Якщо людині вдається знайти заняття до душі, то його фізичні і духовні сили проявляються щонайкраще.

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування - це фахівець, який займається ремонтом та обслуговуванням побутового і промислового обладнання.

Характер роботи

Електрики встановлюють, обслуговують і слідкують за справністю електромереж і електроустановок. Їхніми робочими завданнями є монтаж, наладка і обслуговування електроустаткування і електропроводки. Сюди відносять: увімкнення, управління, моніторинг і техобслуговування електрообладнання та установок. Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку (сукупність дротів і кабелів) та інше електрообладнання. Вони вибирають матеріали, що встановлюють і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в електроустаткування.

/Files/images/k_elektromonterv/100_8029.jpg

Умови роботи

Електрики працюють як під відкритим небом, так і в приміщеннях, а також в інших нестандартних умовах – на висоті, в тунелях, у різних виробничих приміщеннях.Іноді робота вимагає чималих фізичних зусиль і напруження. Часто електрики повинні працювати стоячи або постійно пересуватися. Крім того, ця робота небезпечна, внаслідок чого електрик повинен добре знати ризики, пов'язані з виконанням робіт. Для електриків передбачений спеціальний робочий одяг, засоби праці і необхідні умови на робочому місці.

Ринок праці

Робочі завдання виконуються в різних будівлях і спорудах – промислові підприємства, школи, лікарні, житлові будинки, бізнес-центри тощо. Професія відноситься до числа масових, вакансії вона є практично на всіх промислових підприємствах, у будівельних організаціях, на електротранспорті, на великих фермах.Містять в штаті власних електриків і багато організацій, рід діяльності яких не має нічого спільного з промисловістю: офісні комплекси, школи та інститути, великі магазини.

Освітня підготовка

Електрик повинен мати базові знання з фізики, математики та креслення, прикладної механіки. Знати будову, технічні характеристики і принципи дії обслуговуваних приладів, датчиків. Розуміти види і причини їх пошкоджень, правила ремонту обладнання.Електрик повинен знати електроматеріали і основи електротехніки, автоматики, технології монтажу і обслуговування електроустановок. Крім того, також він повинен знати загальні основи виробництва, передачу, розподіл і споживання електроенергії.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

Професія електрика передбачає наявність зорової пам'яті, логічного мислення, розвинене технічне мислення, швидка реакція, хороший зір з правильним кольоросприйняттям, акуратність, дисциплінованість, уважність, організаторські і комунікативні здібності.

Перспективи

Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів, здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.Висококваліфіковані електромонтери з практичним досвідом роботи за суміжними спеціальностями мають можливість у порядку міждержавного обміну робочою силою працевлаштуватися за межами України.

Споріднені професії

З появою усе більш різних електричних приладів, ускладненням електротехніки професія розгалужується на безліч спеціальностей: електромонтажник, електромеханік по ремонту устаткування (в залежності від спеціалізації), електромонтер, технік-електрик, електрослюсар. На сьогоднішній день існує кілька десятків спеціальностей електрика.

/Files/images/k_elektromonterv/IMG_20161219_103953.jpg

/Files/images/k_elektromonterv/IMG_20161219_103926.jpg