Професія "Електрогазозварник. електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах"

Загальна характеристика професії

З відновленням фабрик, заводів в Україні активно розвивається промисловість. Великим попитом в Україні користується професія електрогазозварник, ще зовсім недавно не досить престижна. Зварювання - надійний та економічний спосіб нероз'ємного з'єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його - в утворенні міцних зв'язків між атомами і молекулами з'єднувальних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне навколишнє середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з'єднання, як зварювання.

/Files/images/_k_zvaryuvalniki/DSCN5832.JPG

Саме в Україні вперше в світі були розроблені та стали використовуватися електричні контактно-стикові зварювальні машини та машини для точкового та багатоточкового електричного зварювання, автоматичні зварювальні апарати, створені Є.О. Патоном. Розроблені технології, створені устаткування і матеріали, що дозволяють виконувати зварювання в найрізноманітніших умовах: на землі, під водою, в космічному просторі. Зварювання необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.

- Зварює елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізми

- Збирає вузли конструкції

- Налагоджує зварювальне устаткування

- Встановлює необхідний режим зварювання

- Здійснює візуальний контроль швів

Вимоги до індивідуальних особливостей кваліфікованого робітника

- Добра зорова, короткочасна, та оперативна пам’ять

- Зосередженість та стійкість уваги

- Практичне мислення

- Розвинена просторова уява

- Високий невербальний інтелект

- Емоційна стійкість

- Акуратність та зібраність

- Гострота зору та кольоросприйняття

- Гнучкість і рухливість

/Files/images/_k_zvaryuvalniki/DSCN5834.JPG

/Files/images/_k_zvaryuvalniki/DSCN5836.JPG

Вимоги до професійної підготовки

Електрогазозварник повинен мати хорошу підготовку у сфері хімії та фізики (розділи електрика, електротехніка), математики, металознавства. Він повинен знати: фізичні і хімічні властивості чорних і кольорових металів, способи їх з'єднання залежно від розмірів деталей; конструкцію, принципи і режими роботи зварювальних апаратів; властивості електродів і способи їхнього підбору для різних марок зварюваних металів; правила підготовки деталей і вузлів для зварювання; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій у зварюваних виробах; технічні вимоги до якості зварних з'єднань, заходи запобігання браку і шляхи його усунення. Електрогазозварник повинен уміти: правильно вибирати потрібний режим зварювання; виконувати зварювання різними способами, у різних просторових положеннях; зварювати деталі різних конфігурацій і розмірів; заварювати раковини та інші дефекти у вузлах; виконувати наплавлення зношених деталей; здійснювати контроль режимів зварювання; виробляти приймання зварних з'єднань.

/Files/images/_k_zvaryuvalniki/DSCN5844.JPG

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: принципдіїелектрозварювальних автоматів інапівавтоматів, які застосовує; види зварних з’єднань і швів; типи розбирань і позначень зварних швів на кресленнях; правила підготовки металу до зварювання; основні властивості матеріалів, які застосовує при зварюванні; причини виникнення деформації металів під час зварювання і способи її запобігання; матеріали теоретичних знань зі спеціальної технології, матеріалознавства, охорони праці, електротехніки, інформаційних технологій, основ галузевої економіки і підприємництва, основ правових знань, правил дорожнього руху.

Повинен уміти: виконувати автоматичне і механізоване зварювання простих вузлів, деталей і конструкцій з вуглецевих і конструкційних сталей; виконувати роботи з обслуговування установок для автоматичного електрошлакового зварювання та автоматів спеціальних конструкцій під час зварювання під керівництвом електрозварника більш високої кваліфікації; прихвачувати деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях напівавтоматами; готувати метал для зварювання; зачищати деталі і вироби під автоматичне і механізоване зварювання; заправляти електродні дроти;

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен: а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;б) дотримуватись норм технологічного процесу; в) не допускати браку в роботі;г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; д) використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); е) знати інформаційні технології.

/Files/images/_k_zvaryuvalniki/DSCN5837.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 434

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.