Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/k_gumantarnih_dostsipln/P1215975.JPG

Тема досвіду: Використання інтерактивних методів навчання при викладанні зарубіжної літератури

Об’єкт досвіду: Максимчук Тетяна Михайлівна, 1959 року народження, освіта – вища, педагогічний стаж – 39 років

В 1987 році закінчила Івано-Франківський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Педагогіка і методика виховної роботи»

З 1990 року Максимчук Т. М. працює в Нетішинському професійному ліцеї.

Кваліфікаційна категорія – „Викладач вищої категорії”

Адреса досвіду: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, пр-т Незалежності, 2.

Роки вивчення та рік оформлення досвіду: 2012-2017 р.р.

Технологія досвіду Максимчук Т. М. містить у собі арсенал різних форм, методів інтерактивної діяльності на уроці і в позаурочний час. Особливим є творчий підхід до створення системи роботи на різних етапах уроку в залежності від його типу та навчального матеріалу. Сутність досвіду полягає у використанні інтерактивних методів навчання на уроках зарубіжної літератури, що в свою чергу забезпечує:

- перехід до інформаційного суспільства;

- власний духовно світоглядний вибір;

- краще засвоєння нових знань для подальшої реалізації себе в суспільстві;

- формування конкурентоздатності у майбутніх кваліфікованих робітників;

- уміння самостійно здобувати знання з різних джерел інформації.

На всіх етапах уроку Тетяна Михайлівна використовує інтерактивні методики, які поєднує з традиційними. Зокрема, робота в парах, в малих групах, «Коло ідей», «Асоціація», «Мікрофон», «Навчаючи навчаюсь», «Мозковий штурм», «Незакінчене речення», різні варіанти дискусійного навчання (дискусія, диспут, дебати) та вправ «Відстрочена увага», «Лови помилку», «Своя опора», «Дружня порада», «Створи символ». Поєднує традиційні форми роботи з творчою діяльністю нестандартного спрямування: інтерв’ю з письменником чи героєм, вернісаж ілюстрацій до твору, рольова гра, літературна гра. Викладач використовує такий інтерактивний прийом, як «Бліц-турнір» при вивченні теми «М. Достоєвський. «Злочин і кара» (на І курсі), «Мікрофон» при вивченні теми «Г. Ібсен «Ляльковий дім», різні прийоми дискусійного навчання Тетяна Михайлівна використовує при вивченні теми «Стендаль. «Червоне і чорне», при вивченні теми «О. Уальд «Портрет Доріана Грея» пропонує учням написати листа головному герою романа.

Тетяна Михайлівна практикує поділ учнів на групи, в кожній з яких є експерт, що готує запитання до своєї частини тексту, а згодом перевіряє рівень засвоєння тексту своєю групою («Т. Манн «Маріо та чарівник», «М. Булгаков «Майстер і Маргарита»)

Завершальним етапом будь-якого уроку, в тому числі й інтерактивного, є підведення підсумків та оцінка результатів роботи учнів.

Крім традиційних методів оцінювання учнів Тетяна Михайлівна використовує групове оцінювання, самооцінку та взаємооцінювання учнів. Дані методи сприяють аналізуванню інформації, отриманої за урок та її кращому засвоєнню.

При проведенні уроків викладач використовує мультимедійні презентації, показ уривків фільмів, читання статей сучасних критиків до тих чи інших творів.

Велику увагу приділяє застосуванню міжпрежметних зв’язків: з історією України, всесвітньою історією, українською літературою, іноземною мовою, суспільствознавством. Вивчення деяких творів намагається пов’язати з майбутнім фахом учнів.

Максимчук Т. М. розробила методичні розробки уроків зарубіжної літератури на теми: «Анна Ахматова. Поема «Реквієм», «Влада золота та її філософія в повісті Оноре де Бальзака «Гобсек», «Стендаль. «Червоне і чорне». Поєднання соціального і політичного аспектів у романі. Сюжет твору», «Г. Гарсія Маркес «Стариган з крилами», «Шлях Жульєна Сореля – це шлях злету чи падіння. Образ головного героя», «Конфлікт головного героя Жульєна Сореля із суспільством, як сюжетний стрижень роману Стендаля «Червоне і чорне»

З досвіду роботи викладача світової літератури Максимчук Т. М. можна рекомендувати використання інтерактивних методів навчання при викладанні зарубіжної літератури

Кiлькiсть переглядiв: 981

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.